Primaria Comunei Cozmesti - judetul Iasi » Telefon: 0232-413.444, 413.551 » Program de lucru: Luni-Vineri 8-16

În calitate de primar al Comunei Cozmești, adresez un sincer bun venit tuturor celor ce aţi accesat acest site, în numele comunităţii acestei comune, administraţiei publice locale și al meu personal.

Ne dorim ca pe această cale să venim în sprijinul cetăţenilor, oferindu-le dreptul la informaţia produsă și gestionată de administraţia publică locală și în același timp să fim o fereastră deschisă permanent tuturor celor ce vor să ne cunoască comuna și pe noi.

Mulţumesc în numele locuitorilor, vizitatorilor din ţară și străinătate, pentru că aţi avut curiozitatea și dorinţa de a afla cât mai multe despre noi, gândindu-vă poate că veţi descoperi oportunităţi de afaceri de orice natură, să sperăm că vă vor îndemna să investiţi în comuna noastră, asigurându-vă cu responsabilitate de existenţa unei administraţii publice locale deschise și transparente.

Cu siguranţă în urma informaţiilor primite, veţi găsi măcar un lucru care vă va capta atenţia și dorinţa de a cunoaște pe viu frumuseţea unică a acestor meleaguri, oamenii prietenoși, ospitalieri și farmecul unei comune primitoare.

Primar, Petrică Baltag

Primarul Comunei Cozmești, Petrică Baltag