PRIMĂRIA --> Asistența socială

Asistenta sociala - com. Cozmesti

In ceea ce priveste asistenta sociala, 97 de familii reprezentand 370 persoane sunt beneficiari ai legii nr. 416/2001, iar 8 persoane beneficiaza de indemnizatie pentru intretinerea persoanelor cu handicap grav.

La nivelul comunei functioneaza un centru de plasament pentru copii cu handicap „Sf. Maria", a carui cladire a fost finantata din bugetul local si judetean si data in functiune din toamna anului 2001.

Data creare: 26-06-2017 08:30:50